ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Stymulatory tkankowe

Umów się na wizytę

Finansowanie leczenia

Stymulatory tkankowe

Zabieg dla kobietZabieg dla mężczyzn

Medycyna estetyczna i kosmetologia nieustannie się zmieniają, rozwijają, pojawiają się nowe urządzenia i nowe trendy w zabiegach. Obecnie stawiamy przede wszystkim na naturalność, działania prewencyjne anti-aging, dążymy do zdrowego i młodszego ale naturalnego wyglądu, bez przerysowanych rysów twarzy. W ten trend idealnie wpisują się stymulatory tkankowe.

Radiesse - zabieg

Jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to nowa generacja produktów do iniekcji, posiadających właściwości biostymulacyjne czyli zdolność do generowania odpowiedzi komórkowej przez wywołany celowo i kontrolowany stan zapalny. Biostymulatory mają na celu bodźcować nasze tkanki, pobudzać skórę do aktywacji procesów regeneracyjnych, „zmuszać” ją do pracy. Chodzi tu o stymulowanie naturalnych procesów naprawczych, aktywację fibroblastów.

Efektem tego procesu jest namnażanie w tkankach kolagenu i elastyny, co stopniowo przyczynia się do poprawy jakości, struktury, elastyczności i gęstości skóry. Nie zmieniają się przy tym nasze rysy twarzy, zachowujemy naturalny wygląd, a polepsza się kondycja skóry. Istotną dla Pacjentów informacją jest fakt, że stymulatory tkankowe nie działają natychmiastowo, efekt od razu po zabiegu nie będzie widoczny, jest on długofalowy ale narasta stopniowo, więc wymaga cierpliwości.

Rodzaje i stosowanie stymulatorów tkankowych

Biostymulatory to preparaty zróżnicowane. Na rynku dostępne są różne rodzaje produktów o odmiennym mechanizmie i różnej mocy działania. Jednak wszystkie łączy jedna wspólna cecha – zdolność do stymulowania syntez włókien kolagenowych. Dla każdego pacjenta musimy dobrać taki produkt, który będzie miał odpowiednią siłę działania w stosunku do wieku i stanu skóry danej osoby. Czyli inne stymulatory stosujemy u młodszych osób a inne – mocniejsze – przy skórze dojrzałej.

Najmocniej działające stymulatory tkankowe to:

  • Kwas polimlekowy (Sculptra, Lanluma) – jest to najsilniejszy obecnie stymulator, świetnie sprawdza się u skór dojrzałych, ale także u osób praktykujących intensywną aktywność fizyczną czy u osób z lipodystrofią. Podawany jest na obszar policzków, ale też na partie ciała gdzie skóra jest wiotka. Utrzymuje się nawet do 2 lat. Przy bardziej dojrzałych skórach wskazane wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach ok. 2-3 miesięcy.
  • Hydroksyapatyt wapnia (Radiesse, Crystalis) – można go podawać na owal twarzy ale też na szyję, dekolt i ciało. Efekt utrzymuje się do 1,5 roku. Wykonuje się 1-3 zabiegów zależnie od wieku i potrzeb pacjenta.

Ilość i częstotliwość zabiegów przy użyciu biostymulatorów zależą przede wszystkim od rodzaju zastosowanego preparatu.

Te dwa powyżej wymienione produkty są podawane głębiej i działają w tkankach podskórnych i w skórze właściwej z dużą siłą. Wymagają wykonania 1-3 zabiegów zależnie od potrzeb a efekt utrzymuje się nawet 2 lata.

Poza tymi najmocniejszymi, mamy na rynku całą gamę stymulatorów które podawane są płyciej w formie mezoterapii, działają rewitalizująco na strukturę skóry. Dlatego mogą być stosowane już u młodych osób którym zależy na działaniach prewencyjnych w celu zachowania jak najdłużej młodego wyglądu.

Należą do nich:

  • Polinukleotydy (np. Nucleofil)
  • Kolagen (Linerase, Karisma)

Tu zalecana jest wykonanie serii 4 zabiegów co ok. 3-4 tygodnie. Można połączyć stymulatory mocniejsze z tymi słabszymi, działając na różne warstwy skóry, wtedy efekt będzie spójny, wzmocniony i na dłuższy czas.

Dla kogo biostymulatory tkankowe?

Biostymulatory tkankowe stosuje się – w zależności od rodzaju i mocy działania – do stworzenia fundamentu, stelażu dla naszych tkanek, wypełniania zmarszczek, modelowania owalu twarzy, jak też wtedy kiedy zależy nam na poprawie jędrności i napięcia skóry bez nadawania jej objętości. Są odpowiednie dla każdego typu cery i w każdym wieku, mogą działać naprawczo przy widocznych efektach starzenia skóry, niwelując nadmierną wiotkość a także zapobiegawczo i prewencyjnie w młodszym wieku jako profilaktyka starzenia i prewencja anti-aging.

Zabiegi przy użyciu biostymulatorów można łączyć z innymi zabiegami (jak lasery, wypełniacze kwasem hialuronowym czy toksyna botulinowa).

Efekty zabiegów z użyciem stymulatorów tkankowych

Ważne: Efekty nie są widoczne od razu po zabiegu. Narastają stopniowo, zależnie od rodzaju zastosowanego biostymulatora – mogą pojawić się ok 4-6 tygodni po iniekcji ale pełnię swojego działania osiągają ok. 3 miesiące po zabiegu lub serii zabiegów (tyle trwa namnożenie nowego kolagenu i elastyny)

Efekty po działaniu stymulatorów trwa dużo dłużej niż po np. wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym. W zależności od mocy działania stymulatorów powtarzamy je rzadziej lub częściej.

Efekty są bardzo subtelne i naturalne, bez przerysowania i zmiany rysów twarzy pacjenta. Skóra staje się mocniejsza, grubsza, jędrniejsza, bardziej napięta. Ujednolica się jej koloryt, drobne zmarszczki są mniej widoczne.

Uzyskane rezultaty są długoterminowe, utrzymują się nawet do 2 lat.

Kiedy nie stosować biostymulatorów

  • kiedy potrzebujemy efektu natychmiastowego
  • kiedy chcemy przeprowadzić metamofozę twarzy i oczekujemy spektakularnego efektu „wow”
  • przy grubej i bardzo dobrze napiętej skórze, w takim przypadku można ale wskazane stymulatory słabsze w formie mezoterapii
  • przy braku objętości twarzy lub dużych ubytkach tkankowych (wtedy kwas hialuronowy lub lipotransfer)
  • gdy chcemy wypełnić konkretne zmarszczki lub bruzdy np. dolinę łez czy też powiększyć lub modelować usta – tu musimy działać kwasem hialuronowym

Inne stymulatory

Poza wymienionymi stymulatorami tkankowymi w formie preparatów do iniekcji o mocniejszym lub delikatniejszym działaniu należy wymienić jeszcze 2 rodzaje zabiegów które działają mocno stymulująco na nasze tkanki. Są to:

  • Lasery – przede wszystkim laser CO2, tulowy czy Er:Yag, świetne i naturalne efekty ujędrnienia skóry, niezastąpione zwłaszcza na trudną okolicę oka,
  • Nici liftingujące – działają w dwojaki sposób: fizyczny czyli naciągają napinają, liftingują skórę a także rozpuszczając się w skórze wydzielają kwas polimlekowy lub polikaprolakton z którego są zbudowane, i w ten sposób długofalowo pobudzają i stymulują naszą skórę.

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

Terapia LED twarz + szyja: 160 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 250 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem twarz i maską: 220 zł

Zaffiro termolifting twarz: 850 zł

2

Wtorki

Biorepeel twarz: 250 zł

Hifu Ultralift 3D twarz: 2300 zł

Egzosomy ASCE+ + Dermapen twarz: 1300 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 230 zł

Fotodepilacja pachy: 150 zł

3

Środy

Peptidial HX - stymulator tkankowy twarz: 650 zł

Hifu Ultralift 3D brzuch: 1800 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 180 zł

Waterpeeling twarz: 230 zł

RetiX C Sun Glow: 260 zł

4

Czwartki

Radiofrekwencja mikroigłowa twarz + szyja + dekolt: 2000 zł

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Infuzja tlenowa + Oksybrazja: 240 zł

Mezoterapia Neuvia Hydro Deluxe: 750 zł

Terapia enzymatyczna SKIN BALANCE: 270 zł

5

Piątki

Radiofrekwencja mikroigłowa ramiona lub brzuch: 1000 zł

Dermapen z kwasem hialuronowym, twarz: 350 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 360 zł

Global Eyecon - okolica oka: 240 zł

Laserowy peeling węglowy twarz: 230 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071